اواخر خدمت سربازی بود که دقیقا نمی دانستم بعد از آن چه کاری باید انجام دهم؟

ادامه تحصیل دهم یا ندهم؟

اگه ادامه تحصیل دهم چه رشته ای را انتخاب کنم؟

یا اصلا ادامه تحصیل ندهم و بروم سرکار. حالا که می خواهم بروم سرکار، کجا را برای شغلم انتخاب کنم؟

اصلا چه شغلی مناسب من است؟

با یکی از دوستان نشسته بودیم که همه  دغدغه های زندگیم را با او به اشتراک گذاشتم. بعد از اتمام صحبت، او به من پیشنهاد داد که کتاب “شغل مناسب شما” را مطالعه کنم.

نیاز نمی دانم که نویسنده و مترجم کتاب را معرفی کنم چون تصویر کتاب، گویا است. پس هر چه سریع تر به محتوای اصلی این کتاب می پردازم. تمام نوشته های این کتاب به تیپ شخصیت ما انسان ها پرداخته است. شما با خواندن این کتاب می توانید تیپ شخصیتی خود(MBTI) را تشخیص دهید و بر آن اساس محلی را برای محیط کار خود انتخاب کنید که مناسب تیپ شخصیتی شما است. من ترجیح می دهم در اینجا صرفا به دو تیپ شخصیتی یعنی درون گرا و برون گرا اشاره کنم و چهارده تیپ شخصیتی دیگر را به خودتان واگذار کنم.

درونگرا و برونگرا، دو تیپ شخصیتی هستند که ما انسان ها در شرایط مختلف و طبق خصوصیات ژنتیکی خود ترجیح میدهیم یکی از آن دو شخصیت را برای خود انتخاب کنیم. برای شفاف شدن صحبت هایم بهتر است مثالی بزنم:

تصور کنید که در یک خیابان پیاده روی می کنید. تصادفا به یک فقیری برمی خورید. شما در همچین مواقعی دو رفتار  انجام می دهید. اگر شما یک فرد برونگرا باشید مسلما دست به جیب می شوید و پولی به آن می دهید. و اگر کسی از شما بپرسد چرا این کار را کردی. حتما خواهید گفت 2000 هزار تومان پول که دیگر مرا فقیر نمی کند یا اینکه می گویید دلم به حالش سوخت. گناه دارد، بدبخت است. حالا اگر شما یک فرد درونگرا باشید مسلما به او پول نخواهید داد. کسی هم اگر بپرسد چرا به او پول ندادی؟ به او می گویید اگر من به او پول بدهم. در بلند مدت جامعه به فساد کشیده می شود. در واقع من با پول دادن به او یاد می دهم که همچین شغلی هم است. همین باعث می شود تعدادی از افراد جامعه به این شغل رجوع کنند. یا اینکه در جواب می گویید: نمی دهم چون دلم میخواهد. اما با مشاهده این دو رفتار می توان به یک نتیجه کلی رسید: افراد درونگرا صرفا همه چیز را اعداد و ارقامی می بینند و قبل از اینکه یک کاری را انجام دهند به اینکه این کار قرار است چه پیامدی در آینده داشته باشد فکر می کنند. در مقابل، انسان های برونگرا به احساسات لحظه ای خود اهمیت می دهند. اینکه اگر به آن فقیر پول ندهند شب خوابشان نمی برد و بخاطر اینکه خودشان آسوده بخوابند دست به جیب می شوند و مهم هم نیست که قرار است با این کار آینده چه شود. مهم احساسات درونی خودش است و بس.

یا اینکه شما تصور کنید رئیس یک شرکت هستید می خواهید یک نفر را برای شرکت خود استخدام کنید. از طرف دیگر دو مراجعه کننده که یکی سنش 22 سال است و دیگری 45 سال برای استخدام شدن به شرکت شما می آیند. اگر شما یک فرد برونگرا باشید مراجعه کننده ای که سنش 45 سال است استخدام می کنید. اگر کسی از شما بپرسد چرا؟ شما خواهید گفت بنده خدا سنی ازش گذشته و ممکن جای دیگه برایش کار گیر نیاید و زن و بچه اش گشنه بمانند. و تمام این پارامترهایی که به احساسات مربوط است در نظر می گیرید و تصمیم می گیرید. حالا اگر شما یک فرد درونگرا باشید مراجعه کننده ای که سنش 22 سال است استخدام می کنید. اگر بپرسند چرا؟ خواهی گفت که این جوان است و انرژی بیشتری برای کار کردن دارد و همچنین او با حقوق کمتر کار می کند نسبت به فرد 45 سال. یعنی شما شرایط طرف مقابل را درک نمی کنید چون اولویت شرکت خودتان است.

اما این را هم باید بگویم که هیچ شخصی در جهان کاملا درونگرا یا برونگرا نیست. بلکه درونگرا و برونگرا یک طیف است که ما انسان ها، گاه ترجیح می دهیم درونگرا باشیم و گاه برونگرا. برای فهم بهتر این مبحث به شما پیشنهاد می دهم:

قلم و کاغذ خود را بردارید و یک خط صاف بکشید. وسط این خط را نقطه صفر، یک سمت خط صاف را برونگرا و سمت دیگر آن را درونگرا بنامید. حالا ما در یک هفته ی گذشته اگر 10 تصمیم گرفته باشیم تعدادی از آن تصمیم، طبق شخصیت برونگرا بودن ما و تعدادی دیگر بر اساس شخصیت درونگرایی ما گرفته شده است. ممکن است در آن 10 تصمیم، 7 تای آن بر اساس شخصیت درونگرایی شما و 3 تای آن طبق شخصیت برونگرایی شما گرفته شده باشد. در نتیجه رفتار و تصمیم شما تمایل بیشتری به درونگرا بودن دارد. اما شما مطلقا درونگرا نیستید.

نکته: هیچوقت نمی توان گفت که انسان های درونگرا بهتر از برونگرا یا برونگرا بهتر از درونگرا است. ما فقط باید تشخیص دهیم که تیپ شخصیتی ما چیست؟ و طبق آن شغلی را انتخاب کنیم که برایمان خسته کننده نباشد. یا بهتر بگویم در آن موفق تر شویم. مثلا برای چیدن استراتژیک یک کسب و کار بهتر است یک فرد درونگرا را انتخاب کنیم. چون همه ی چیز را عددی و ارقامی حساب می کند، نه احساسی. از طرف دیگر برونگراها چون در لحظه تصمیم می گیرند ( احساسی) بهتر است مناقصه های شرکت را به آنها بسپاریم. چون در مناقصه ها نیاز به تصمیم های لحظه ای داریم.

پیشنهاد اول: سایت های زیادی هستند که آزمون تیپ شخصیتی را به صورت آنلاین برگزار می کنند. اما من سایت استعدادیاب را پیشنهاد می کنم.

پیشنهاد دوم: سایت دیگری هم به اسم بهترین پاسخ وجود دارد که در مورد تیپ شخصیت شناسی و توضیحاتی در مورد آزمون آنلاین تیپ شخصیت شناسی داده است.

 

4 Comments

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *